به وب سایت لباست خوش آمدید

با این استایل لباس زنانه
حسابی شیک به نظر میرسید

زمانی که وارد جمع جدیدی می‌شوید، آنچه در ابتدا به چشم همگان می‌آید لباس و نوع پوششتان است. لباس‌هایی که انتخاب می‌کنیم به‌نوعی نشان‌دهنده طرز تفکر، احساسات و سلیقه ما هستند که درنهایت انواع استایل لباس زنانه و مردانه را می‌سازند. بانوان علاقه بیشتری نسبت به حوزه مد و لباس از خود نشان می‌دهند و دوست دارند اطلاعاتشان را در این زمینه افزایش دهند. ترکیب هنرمندانه لباس‌های مختلف با طرح و رنگ‌های متنوع و با در نظر گرفتن سلایق افراد، استایل‌های لباس را به وجود می‌آورد. هر فرد با توجه به علایقش استایل لباس زنانه مناسب خود را پیدا کرده و مطابق با آن لباس می‌پوشد.

در طول سالیان، مردم مدل‌های مختلفی از لباس را با یکدیگر ست می‌کردند. برخی از این ترکیب لباس‌ها موردپسند جامعه قرار می‌گرفت و نسل به نسل تکرار می‌شد. نام این سبک‌ها را استایل لباس زنانه گذاشتند. اگر شما هم ازجمله خانم‌هایی هستید که می‌خواهید با انواع مختلف استایل لباس زنانه آشنا شوید، تا انتهای مقاله لباست را همراهی کنید.

استایل لباس زنانه چیست و به چند دسته تقسیم می‌شود؟

شاید برایتان سؤال باشد که معنای دقیق استایل چیست. استایل در لغت به معنی روش بوده و به نوعی، سبک زندگی افراد را نشان می‌دهد. سبک زندگی شامل طرز تفکر، شیوه ابراز احساسات و سلایق است و بر نوع لباس‌هایی که انتخاب می‌کنیم اثر می‌گذارد. به عبارتی استایلی که انتخاب می‌کنیم، نمود بیرونی سبک زندگی ما به‌حساب می‌آید. در این مقاله منظور ما از استایل، سبک لباس پوشیدن است. امروزه در دنیای مد و فشن شاهد انواع استایل لباس زنانه برای بانوان هستیم. برای شناخت هرکدام از این سبک‌های پوشش بهتر است ابتدا با دسته‌بندی‌های کلی استایل لباس بانوان آشنا شوید. استایل لباس زنانه ازنظر سادگی، زمان و کاربرد به سه دسته اساسی تقسیم می‌شود. هرکدام از این دسته‌ها چندین نوع سبک لباس را در خود جای می‌دهد.

ویژگی اصلی لباس‌هایی که بر اساس “ساده بودن” رتبه‌بندی می‌شوند، استفاده یا عدم استفاده از رنگ و طرح و اکسسوری‌های بسیار است. سبک لباس‌های زنانه‌ای که الهام گرفته از طرح‌های گذشته یا مد روز هستند، جزو انواع استایل لباس زنانه ازنظر زمانی محسوب می‌شوند. انتخاب مدل لباس متناسب با شرایط و موقعیت‌ها، یکی از دغدغه‌های ذهنی خانم‌ها به شمار می‌رود. دسته‌بندی استایل لباس زنانه بر اساس کاربرد، ضمن معرفی انواع مختلف سبک‌های پوشش، این درگیری ذهنی را از بین برده است. شیک‌پوش بودن ویژگی مثبتی است که تنها با شناخت انواع استایل لباس به دست می‌آید. در ادامه شما را با استایل‌های مختلف آشنا می‌کنیم که راحت‌تر بتوانید سبک پوشش متناسب با سلیقه‌تان را برگزینید.

با این استایل لباس زنانه شیک پوش باشید.
نوعی از استایل لباس زنانه مدل جسیکا

لباس زنانه

خرید بهترین لباس های زنانه لاکچری

پالتو زنانه

شیک ترین پالتوهای زنانه جدید

کت و کاپشن زنانه

جدیدترین مدل های کت و کاپشن زنانه

استایل لباس زنانه با توجه به عنصر سادگی

برخی از بانوان دوست دارند لباس‌هایی ساده ، بدون طرح‌های شلوغ و با رنگ‌های ملایم بپوشند. در نقطه مقابل نیز خانم‌هایی قرار دارند که عاشق ترکیب لباس‌های رنگی و پر از نقش و ‌نگار هستند. مبنای این طیف سبک پوشش، بودن یا نبودن سادگی در طراحی لباس‌ها است. استایل‌های لباس زنانه ازنظر سادگی به سه دسته مینیمال، ماکسیمال و ویمسیکال تقسیم می‌شوند. در این بخش به معرفی این سبک‌ها می‌پردازیم.

 استایل مینیمال (Minimal)

برخی افراد اعتقاد دارند که زیبایی در سادگی است. استایل لباس زنانه ساده تحت تأثیر جنبش مینیمالیسم ایجاد شد. شکل‌گیری جنبش مینیمالیسم به دهه 60 میلادی برمی‌گردد. این جنبش در اعتراض به مصرف‌گرایی و پوشیدن لباس‌های گران و پرزرق‌وبرق ایجاد شد. بعدازآن افراد شروع به پوشیدن لباس‌های ساده کردند. 

کم‌ترین میزان رنگ، تعداد لباس و اکسسوری ازجمله اصلی‌ترین ویژگی‌های این استایل هستند. در استایل لباس زنانه ساده جنس پارچه، اندامی بودن لباس و رنگ‌های تیره یا خنثی مانند کرم و سرمه‌ای حرف اول را می‌زنند. 

این سبک پوشش بیشتر مناسب موقعیت‌های رسمی مانند محل کار و روزمره است. باوجود شباهت‌هایی که بین این استایل ساده و شیک با استایل لباس زنانه کاری و کلاسیک وجود دارد، نباید آن‌ها را باهم اشتباه بگیرید.

استایل ماکسیمال (Maximal) 

اگر سبک پوشش مینیمال در ابتدای طیف سادگی قرار داشته باشد، جایگاه سبک ماکسیمال در انتهای طیف است. در این استایل لباس زنانه به شکل اغراق‌آمیزی از حداکثر طرح و رنگ استفاده می‌شود. خانم‌هایی که به این سبک پوشش علاقه دارند معمولاً چندین لباس به رنگ‌های گرم و شاد و با طرح‌های متنوع را با یکدیگر ترکیب می‌کنند.

 اکسسوری‌هایی که با این مدل پوشش به کار می‌روند اغلب فانتزی و پرزرق‌وبرق هستند. معمولاً افراد جسور این استایل لباس زنانه را انتخاب می‌کنند. 

استایل ویمسیکال (Whimsical)

عنصر خیال در طراحی لباس‌های این سبک پوشش زنانه جایگاه ویژه‌ای دارد. رنگ‌ها و طرح‌های شاد و متنوع جزو جدایی‌ناپذیر این استایل به شمار می‌روند. معمولاً برای دوخت لباس‌هایی که در این دسته قرار می‌گیرند از پارچه‌هایی با جنس‌های مختلف که طرح‌های متنوع مانند نقطه، خط، گل و برگ دارند استفاده می‌شود.

اغلب بانوان ایرانی این سبک را با نام لباس گل‌گلی می‌شناسند. طراحی لباس‌های این سبک بسیار خاص و منحصر‌به‌فرد بوده و اغلب برندهای گران‌قیمت، لباس‌های این استایل را به فروش می‌رسانند. 

انواع استایل لباس زنانه
با توجه به المان زمان

برخی لباس‌های زنانه از مدل‌های قدیمی الگوبرداری شده‌اند و برخی نیز مطابق مد روز هستند. دراین‌بین دسته دیگری وجود دارد که هیچ‌وقت از مد نمی‌افتد. المان مشترک در تمامی این سبک‌ها، زمان حال یا گذشته است. استایل لباس زنانه ازنظر زمانی به چهار دسته وینتیج، ترندی، مدرن و کلاسیک تقسیم می‌شود. 

استایل وینتیج (Vintage)

بانوانی که به مدل‌های قدیمی لباس علاقه دارند و این سبک پوشش را در زمان حال استفاده می‌کنند، طرفدار استایل لباس وینتیج هستند. این استایل در زمان جنگ جهانی دوم شکل گرفت زمانی که مردم به دلیل محدودیت از لباس‌های قدیمی یا دست دوم استفاده می‌کردند. معمولاً از فاکتورهای لباس بانوان در قرن‌های گذشته میلادی در این استایل استفاده می‌شود. طرح لباس‌های سبک وینتیج اغلب گلدار یا خال‌خالی است. اگر این استایل لباس را انتخاب می‌کنید، مدل مو و نوع آرایشتان را با آن ست کنید.

استایل ترندی (Trendy)

هر استایل جدید لباس زنانه که در دنیای مد یا فضای مجازی طرفداران بسیاری را به خود اختصاص دهد، ترندی نام می‌گیرد. استایل‌های ترندی محصول زمان حال هستند و طول عمر کوتاهی دارند. بانوانی که به حوزه مد و آخرین تغییر و تحولات آن علاقه‌مند هستند و مدام سبک لباس پوشیدن خود را تغییر می‌دهند، استایل لباس ترندی را انتخاب می‌کنند. مشخصه‌های اصلی این سبک پوشش، متفاوت بودن و تمایل به دیده شدن است. 

استایل مدرن (Modern)

ازجمله بهترین استایل‌ لباس زنانه می‌توان به نوع مدرن اشاره کرد. این سبک لباس پوشیدن هیچ‌گاه قدیمی نمی‌شود و طرفداران خود را در طول زمان از دست نمی‌دهد. در این استایل معمولاً از دامن، شلوار، بلوز یا پیراهن با طرح‌های ساده استفاده می‌شود، اما آن‌ها را به طرز خلاقانه‌ای با یکدیگر ترکیب می‌کنند. نکته حائز اهمیت در این سبک، محدود بودن پالت رنگی انتخابی است. این هنر شما را نشان می‌دهد که چگونه با لباس‌هایی ساده و رنگ‌هایی محدود، استایلی شیک و مدرن بسازید.

استایل کلاسیک (Classic)

پارچه‌های فاخر و ضخیم، لباس‌های متناسب با اندام بدن، اکسسوری‌های اندک و رنگ‌های خنثی و محدود ازجمله فاکتورهای اصلی استایل لباس رسمی به شمار می‌روند. این استایل مخصوص افراد باجذبه، محافظه‌کار و قدرتمند است. درست است که این سبک لباس پوشیدن از نظر سادگی و از مد نیفتادن به سبک مدرن شباهت دارد، اما بیشتر در محیط‌های اداری و کاری مورداستفاده قرار می‌گیرد. 

استایل قدیمی یا وینتیج زیرمجموعه استایل لباس زنانه است که از ترکیب مدل‌های لباس قدیمی تشکیل می‌شود.

ارتباط با کارشناسان لباست

شما می توانید مشخصات و نظرات خود را در فرم زیر ارسال کرده تا در سریع ترین

زمان ممکن کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

سبک‌های مختلف استایل لباس زنانه با توجه به نوع کاربرد

هنگام حضور در اماکن و موقعیت‌های مختلف باید لباس مناسب آن شرایط را بپوشیم. در این بخش می‌خواهیم انواع مختلف استایل‌ لباس زنانه را ازنظر کاربری تقسیم‌بندی کنیم.

استایل کژوال (Casual)

دختران یا بانوانی که به لباس‌های راحت و کمی گشاد مانند تی‌شرت و هودی علاقه دارند، استایل غیررسمی یا کژوال را برمی‌گزینند. در این استایل، سادگی و راحتی حرف اول را می‌زنند. هنگام انتخاب این سبک پوشش باید به هماهنگی و هارمونی بین رنگ و مدل لباس‌ها توجه کنید که درنهایت ظاهری آراسته داشته باشید. 

استایل خیابانی (Street)

استایل یا مد خیابانی در دهه 1980 پا به عرصه فشن گذاشت و الهام گرفته از سبک پوشش اسکیت‌بورد‌سوارهای کالیفرنیا و هیپسترهای نیویورک آمریکا بود. این استایل در بین نوجوانان و جوانان بسیار پرطرفدار شد و به‌نوعی امضای شخصی هر فرد در زمینه پوشش به شمار می‌رفت. سبک پوشش خیابانی همان‌طور که از اسمش پیداست، استایلی روزمره و مناسب رفت‌وآمد در خیابان‌ها بوده و تحت تأثیر عقاید و علایق جوانان شهری در زمینه موسیقی، ورزش و رقص قرار دارد. سبک خیابانی این امکان را برای افراد فراهم می‌کند که هویت و طرز تفکر خود را در قالب مدل لباس به نمایش بگذارند. 

استایل رسمی (Formal)

این استایل لباس زنانه مناسب حضور در محیط‌های رسمی و قرارهای کاری است. لباس‌های این استایل، ساده بوده، جنس فاخر و مرغوبی دارند و بسیار خوش‌دوخت هستند. این سبک پوشش به همراه کیف و کفش چرمی باعث افزایش ابهت و وقار شما در جمع می‌شود. معمولاً در طراحی لباس‌های این استایل از پارچه‌هایی تک‌رنگ، بدون پترن یا با طرح‌های ساده و ظریف استفاده می‌کنند.

استایل اسپرت (Sport)

این استایل مورد‌علاقه خانم‌های ورزشکار است. سوئیشرت، هودی، لگ‌های ورزشی و کفش‌های اسپرت از المان‌های اصلی این استایل محسوب می‌شوند. این استایل جزو سبک‌های پوشش راحت قرار می‌گیرد. زمانی که استایل ورزشی را برمی‌گزینید باید از اکسسوری‌هایی مانند ساعت هوشمند، عینک و کلاه استفاده کنید.

استایل لباس زنانه آرتیستیک یا هنری (Artistic)

استایل هنری باب طبع بانوان و دختران نوجوان عاشق هنر و خلاقیت است. هیچ محدودیتی در ترکیب لباس‌های سبک هنری وجود ندارد. در این استایل اغلب از لباس‌های دوخته‌شده با دست، طرح‌های سنتی و زیورآلات دست‌ساز استفاده می‌شود. لباس‌های سبک آرتیستیک حاصل ذوق و قریحه هنرمندان هستند و همین موضوع آن‌ها را خاص و متفاوت می‌کند. جنس پارچه‌های به کار‌رفته در استایل هنری معمولاً نخ و کتان است.

استایل اگزوتیک یا عجیب (Exotic)

استایل اگزوتیک همان‌طور که از اسمش پیداست از ترکیب لباس‌ها و اکسسوری‌های عجیب‌وغریب و غیرمتعارف تشکیل می‌شود. خانم‌های جسور این استایل را می‌پسندند. لازمه سبک اگزوتیک، آرایش تیره و غلیظ و زیورآلات فلزی یا چرمی است. کسانی که این استایل را انتخاب می‌کنند، دوست دارند به شکل متفاوتی دیده شوند. گلدوزی‌های عجیب، رنگ‌های تیره، نوشته‌ها یا طرح‌های چاپی غیرمتعارف جزو فاکتورهای اساسی این قبیل لباس‌ها به شمار می‌روند. 

استایل تام بوی یا پسرانه (Tomboy)

این سبک پوشش الهام‌گرفته از لباس‌های مردانه است. استایل پسرانه یا تام بوی یکی از انواع استایل دخترانه خارجی به‌حساب می‌آید که به دلیل راحتی، طرفداران زیادی در بین نوجوانان ایرانی دارد. این استایل مناسب دخترانی است که به لباس‌های گشاد، راحت و پسرانه علاقه‌مند هستند. طرفداران استایل پسرانه یا تام بوی معمولاً شلوار کتان یا جین، تی‌شرت آزاد، پیراهن با طرح‌های راه‌راه یا چهارخانه و کفش کتانی می‌پوشند. 

استایل الگانت (Elegant)

این استایل لباس زنانه معمولاً در دسته استایل لباس مجلسی زنانه قرار می‌گیرد. بانوان هنگام حضور در مجالس رسمی، شیک‌ترین و خیره‌کننده‌ترین لباس خود را می‌پوشند. برای تکمیل این استایل از زیورآلاتی که جلوه داشته باشند استفاده کرده و موها و صورتشان را به بهترین شکل می‌آرایند. به منظور برقراری هارمونی در سبک پوشش الگانت، اغلب مانتوها و لباس‌های بلند مجلسی و خوش‌دوخت با زیورآلات براق ترکیب می‌شوند. بهتر است برای این استایل، لباس‌هایی مطابق با جدیدترین مد روز انتخاب کنید.

در مورد استایل لباس دخترانه بیشتر بدانید

از ابتدای مقاله تا اینجا بیشتر درمورد استایل لباس زنانه صحبت شد. اکنون وقت آن رسیده که به معرفی انواع استایل لباس دخترانه بپردازیم. سبک پوشش دختران ایرانی بیشتر تحت تأثیر استایل لباس پوشیدن دختران نوجوان خارج از کشور قرار دارد. نکته مثبت ماجرا این است که دختران کشورمان با انواع استایل تینیجری آشنا می‌شوند و با توجه به سلیقه‌شان سبک پوشش مناسب را انتخاب می‌کنند.

تقریباً تمام استایل‌های لباس بانوان برای دختران نیز قابل‌استفاده هستند. تفاوت عمده سبک پوشش بانوان با تینیجرها در رنگ‌های شادتر و طرح‌های به‌روزتر است. دختران نوجوان در سن بلوغ هستند و دوست دارند دیده شوند. خواننده‌های مقاله حاضر اگر نوجوان نباشند، قطعاً این دوره از زندگی را تجربه کرده‌اند و با این نیاز آشنا هستند. دختران نوجوان بخش زیادی از زمان خود را صرف آراستن و انتخاب لباس می‌کنند. 

برخلاف باور عمومی، کمد لباس دختران را تنها لباس‌های صورتی، گل‌دار و پیراهن‌های توری تشکیل نمی‌دهد. همان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌طور که در سطح شهر قدم می‌زنید، نگاهی گذرا به مدل لباس‌های دخترانه بیندازید. امروزه دختران اغلب طرفدار استایل‌های کژوال، خیابانی، وینتیج، تام بوی، ترندی و هنری هستند. نقطه مشترک این سبک‌ها، سادگی و راحتی است.

 استایل دخترانه دیگری به نام استایل صافت یا سافت گرل وجود دارد که در سال 2019 محبوب شد. رنگ‌های پاستیلی و طرح‌های ظریف، مشخصه‌های این استایل لباس زنانه هستند. نوجوانان معمولاً اخبار دنیای مد و فشن را دنبال می‌کنند و دوست دارند از بین جدیدترین استایل‌ها، سبک پوشش دلخواهشان را انتخاب کنند.

کدام استایل‌های لباس زنانه مناسب فصل تابستان و زمستان هستند؟

برخی از بانوان و دختران نوجوان تابستان را به خاطر تنوع مدل‌های لباس، بیشتر از سایر فصل‌ها دوست دارند. برای انتخاب بهترین استایل لباس زنانه مناسب تابستان باید به نکاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، توجه داشته باشید. بهتر است در فصل گرم تابستان، لباس‌هایی گشاد و راحت با رنگ‌های شاد و روشن بپوشیم. این رنگ‌ها نور خورشید را کم‌تر جذب می‌کنند و جلوی تعریق زیاد بدن را می‌گیرند. نکته مهم دیگر در انتخاب استایل لباس تابستانی زنانه، جنس پارچه است. پارچه‌های لباس‌های تابستانی باید سبک و نازک از جنس نخ، شانتون و لینن باشند. لباس‌هایی از این جنس، راحتی و خنکی را برای شما به ارمغان می‌آورند.

در فصل تابستان نباید چند لایه لباس را روی همدیگر پوشید. استفاده از صندل و کفش‌های تابستانی را فراموش نکنید. با توجه به مواردی که گفته شد، در این فصل استایل‌های کژوال، هنری، مینیمال و خیابانی طرفداران زیادی را در بین خانم‌ها به خود اختصاص می‌دهند. در این سبک‌های پوشش، راحتی و سادگی حرف اول را می‌زند. شما می‌توانید همراه این مدل لباس‌ها از اکسسوری‌هایی مثل عینک آفتابی و کلاه لبه‌دار استفاده کنید. اولین معیار خانم‌ها در زمان خرید لباس‌های زمستانی، ضخامت و عایق بودن آن‌ها در برابر سرما است. برای داشتن شیک‌ترین استایل لباس زمستانی زنانه باید عنصر زیبایی را نیز مدنظر قرار دهیم. هنگام انتخاب مدل‌های مختلف لباس زمستانی، برخی نکات را رعایت کنید.

بهتر است در این فصل به‌جای پوشیدن یک لباس گرم، چندین لایه لباس را روی هم بپوشید. این کار باعث می‌شود در هوای سرد، گرم بمانید. برای این کار لازم نیست لباس جدید بخرید و می‌توانید از لباس‌های موجود در کمدتان استفاده کنید. رنگ سفید را در ترکیب با رنگ‌های تیره به کار ببرید. این رنگ در عین زیبایی به شما کمک می‌کند لباس‌های مختلف را با یکدیگر ست کنید. بهتر است پوتین، بوت یا نیم‌بوت متناسب با استایل انتخابی خود خریداری کرده و بپوشید. امروزه در بازار شاهد انواع مدل‌های پالتو، کت، کاپشن، ژاکت، شال، کلاه و شلوار هستیم. این لباس‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی به فروش می‌رسند. شما می‌توانید به کمک اطلاعاتی که در زمینه استایل لباس زنانه در اختیارتان گذاشتیم، سبک پوشش زمستانی دلخواه خود را انتخاب کنید.

کلام آخر

به‌طورمعمول خانم‌ها برای اینکه لباس مناسب یک موقعیت را انتخاب کنند، وسواس بیشتری از خود نشان می‌دهند. دلیل این دقت نظر، تمایل بانوان و دختران جوان به دیده شدن و داشتن استایلی متفاوت و منحصربه‌فرد است. در طول تاریخ بعضی از سبک‌های پوشش در بین مردم به‌گونه‌ای محبوب شدند که در سال‌های بعد نیز مورد استقبال قرار گرفتند. به هر یک از این مدل‌های لباس پرطرفدار، استایل لباس زنانه می‌گویند.

استایل‌های لباس زنانه و دخترانه بسیار متنوع بوده و یک سری قواعد کلی دارند، اما شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود تغییراتی در آن‌ها ایجاد کنید. هدف ما از نگارش این مقاله، آشنا کردن بانوان ایرانی با انواع مختلف استایل لباس زنانه بود. به این صورت خانم‌ها و دختران نوجوان می‌توانند با آگاهی کامل از انواع مدل‌ها، سبک پوشش دلخواه خود را انتخاب کنند.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من