مجله لباست

نکات مهم انتخاب کفش مناسب رانندگی برای خانم ها

با مشاهده عکس کفش مناسب رانندگی برای خانم ها می‌توانید با معیارها و ویژگی‌های آن آشنا شوید.

بیشتر ما ایرانی‌ها احساس می‌کنیم که بسیاری از مخاطرات و حوادث در کمین دیگران هستند و برای ما هیچ مشکلی پیش نمی‌آید. به همین خاطر از بسیاری از نکات ایمنی غافل هستیم و زمانی متوجه این غفلتمان می‌شویم که کار از کار گذشته است. این غفلت‌ها در رانندگی بیشتر مشاهده می‌شود. برای این که بتوانیم رانندگی بی‌خطری را تجربه کنیم لازم است تمامی نکات راهنمایی رانندگی و ایمنی را در نظر داشته باشیم. یکی از این نکات تهیه کفش مناسب رانندگی برای خانم ها است، ولی کفش مناسب رانندگی برای خانم ها چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ و چه کفش‌هایی برای رانندگی مناسب نیستند؟

در این محتوا قصد داریم به کامل‌ترین راهنمای انتخاب و خرید کفش مناسب رانندگی برای خانم ها بپردازیم. از شما دعوت می‌کنیم که ما را در این متن همراهی نمایید و برای جان خود و عزیزانتان احترام قائل باشید. 😊

کفش مناسب برای رانندگی خانم ها؛ معرفی استانداردهای آن

شاید از خود بپرسید که مگر برای رانندگی به کفش خاصی نیاز است؟ در پاسخ به این سوال باید توضیح دهیم که بله هر کفشی را نمی‌توان به هنگام رانندگی پوشید. چرا که برخی از کفش‌ها ممکن است روی کلاج یا ترمز لیز بخورند یا به آن‌ها گیر کنند و اتفاقی که نباید بیفتد، پیش بیاید! حادثه نزدیک‌تر از آن چیزی است که تصورش را می‌کنید. بنابراین کفشی را تهیه نمایید که برای رانندگی استاندارد باشد. کفش مناسب رانندگی برای خانم ها مانند کفش اسپرت و کتانی زنانه ویژگی‌ و خصوصیاتی دارد که در ادامه به طور کامل به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

کفش مناسب برای رانندگی خانم ها؛ معرفی استانداردهای آن

شاید از خود بپرسید که مگر برای رانندگی به کفش خاصی نیاز است؟ در پاسخ به این سوال باید توضیح دهیم که بله هر کفشی را نمی‌توان به هنگام رانندگی پوشید. چرا که برخی از کفش‌ها ممکن است روی کلاج یا ترمز لیز بخورند یا به آن‌ها گیر کنند و اتفاقی که نباید بیفتد، پیش بیاید! حادثه نزدیک‌تر از آن چیزی است که تصورش را می‌کنید. بنابراین کفشی را تهیه نمایید که برای رانندگی استاندارد باشد. کفش مناسب رانندگی برای خانم ها مانند کفش اسپرت و کتانی زنانه ویژگی‌ و خصوصیاتی دارد که در ادامه به طور کامل به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

کیفیت عامل مهمی که نادیده گرفته می‌شود!

بسیاری از افرادی متصور هستند که کیفیت نکته مهمی در انتخاب کفش مناسب رانندگی برای خانم ها نیست! چرا که با این کفش‌ها پیاده‌روی نخواهند کرد و تنها قرار است کلاج یا ترمز را فشار دهند، ولی این باور غلطی است که باید اصلاح شود. کفش‌های بی‌کیفیت دوام پایینی دارند. بنابراین پس از مدت زمان کوتاهی نیازمند خرید دوباره آن خواهید شد. علاوه بر این کفش‌های با کیفیت موجب خستگی پا در طول رانندگی نمی‌شوند.

بهترین سایز کفش زنانه مناسب رانندگی 

سایز استاندارد دومین فاکتوری است که کفش مناسب رانندگی برای خانم ها باید داشته باشد. کفش منایب رانندگی برای خانم ها با سایز مناسب نقش مهمی در راحتی‌تان به هنگام رانندگی دارد. خرید و تهیه کفش مناسب رانندگی برای خانم ها با سایز بزرگ‌تر به معنای لیز خوردن پا و سایز کوچک‌تر به معنای فشار آمدن به آن است.

کفش‌های ساق کوتاهی که کفی نازکی دارند نیز گزینه مناسبی برای رانندگی نیستند. چرا که گردش خون را با مشکل مواجه می‌کنند. برای این که بتوانید مناسب‌ترین سایز کفش را انتخاب نمایید، نکات زیر را به هنگام خرید رعایت کنید:

  • به هنگام خرید کفش مناسب رانندگی برای خانم ها جوراب بپوشید که بتوانید مناسب‌ترین سایز را انتخاب کنید.
  • پس از پوشیدن کفش حتماً چند قدمی با آن راه بروید که به میزان راحتی آن پی ببرید. 
  • درصورتی‌که کفش بندی می‌خرید، در هنگام پرو بندهایش را ببندید. اگر در این حالت هم احساس راحتی داشتید، نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

کفش مناسب برای رانندگی؛ محافظ پاهایتان باشد

اگر راننده هستید یا به خاطر شغل و شرایط زندگی‌تان زمان زیادی رانندگی می‌کنید، کفشی را تهیه نمایید که محافظ دارد. در بخش جلوی پنجه این کفش‌ها محافظی قرار گرفته است. در صورت بروز حادثه، برخورد با اجسام یا تصادف پاهایتان به کمک این کفش محافظت خواهد شد. 

کفش رانندگی زنانه با خاصیت ضد آب و تنفس

کفش مناسب رانندگی برای خانم‌ ها محصولی است که خاصیت ضد آب دارد و هوا را از خود عبور می‌دهد. به همین خاطر در حین رانندگی با تعریق یا سر خوردن مواجه نمی‌شوید. زمانی که مدت زمان زیادی رانندگی می‌کنید، پاهایتان عرق کرده و خیس می‌شوند. به همین خاطر مستعد لیز خوردن هستند. لغزش پا در کفش ممکن است منجر به وقوع حوادث غیرمترقبه شود. بنابراین کفش‌هایی را برای رانندگی انتخاب کنید که خاصیت تنفس داشته باشند. 

کفش مناسب رانندگی برای خانم ها محصولی است که لیز نمی‌خورد، موجب تعریق نمی‌شود و راحتی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

صندل و دمپایی؛ آیا گزینه مناسبی برای رانندگی هستند؟

یکی از گزینه‌هایی که خانم‌ها برای رانندگی مخصوصاً برای مسافرت به شمال انتخاب می‌کنند، دمپایی‌های لاانگشتی و جلو باز است. غافل از این که چنین دمپایی‌هایی اصلاً گزینه مناسبی برای رانندگی مخصوصاٌ برای سفر در جاده‌های پر پیچ‌و‌خم نیستند. چرا که پا در چنین صندل‌ زنانه ها و دمپایی‌هایی حرکت می‌کنند. همچنین ممکن است حین رانندگی پای‌تان درون آن گیر کند و به راحتی نتوانید ترمز بگیرید یا پایتان را روی پدال قرار دهید. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که صندل‌ها و دمپایی‌ها از مچ پا هیچ حمایتی نمی‌کنند. این در حالی است که بیشترین فشار در حین رانندگی به مچ پا وارد می‌شود. 

کفش‌های پاشنه‌دار را برای مهمانی انتخاب می‌کنید یا رانندگی؟

حتی اگر قصد دارید به مهمانی بروید، در حین رانندگی کفش‌های پاشنه بلندتان را در بیاورید و کفشی راحتی با توجه به فاکتورهای فوق را بپوشید. چرا که کفش‌های پاشنه‌دار مخصوصاً کفش‌هایی با پاشنه باریک امکان لمس پدال در حین رانندگی را سخت می‌کنند. باور کنید که رانندگی با این کفش‌ها از پیاده‌روی سخت‌تر خواهد بود. در حین رانندگی امکان هر لحظه گیر کردن پاشنه به کفی یا پدال کفش وجود دارد.

به هیچ‌وجه کفش‌های لژدار را حین رانندگی نپوشید

کفش‌های لژدار نیز گزینه مناسبی برای رانندگی نیستند. چرا که با این کفش‌ها به راحتی نمی‌توانید پدال را لمس کنید. علاوه بر این تنظِیم فشار روی پدال سخت خواهد بود. کفش‌های لژدار سنگین هستند. به همین خاطر پس از مدتی رانندگی احساس خستگی خواهید کرد. خستگی نیز عامل بسیاری از تصادف‌ها است.

کلام آخر

انتخاب و خرید کفش مناسب رانندگی برای خانم ها نکته مهمی است که به طور مستقیم در ایمنی شما تاثیر دارد. برخی از کفش‌ها تنها ظاهر خوبی دارند و به هیچ‌وچه برای رانندگی مناسب نیستند. ازاین‌رو در متن فوق به طور کامل به معرفی ویژگی و مشخصات بهترین کفش مناسب رانندگی برای خانم ها پرداختیم. علاوه‌برآن گزینه‌های نامناسب را معرفی کردیم. امیدواریم به کمک متن فوق رانندگی بی‌خطر را تجربه نمایید.

در اسلاید بالا می توانید انواع کفش کالج و راحتی زنانه لباست را مشاهده نمایید. همراهان گرامی شما می توانید نظرات و تجربیات خود را در خصوص کفش مناسب رانندگی برای خانم ها با ما به صورت کامنت در میان بگذارید و شرح دهید که شما با چه نوع کفش هایی هنگام رانندگی راحت تر می باشید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 6 =